Obecnie składane zamówienia zostaną wysłane po 3 czerwca, w związku ze świętem Bożego Ciała i ryzykiem utknięcia roślin w magazynach
Save to shopping list
Create a new shopping list
Żywotnik Zachodni Smaragd Thuja Occidentalis 1l
Żywotnik Zachodni Smaragd Thuja Occidentalis 1l
Żywotnik Zachodni Smaragd Thuja Occidentalis 1l
Żywotnik Zachodni Smaragd Thuja Occidentalis 1l
Żywotnik Zachodni Smaragd Thuja Occidentalis 1l
Żywotnik Zachodni Smaragd Thuja Occidentalis 1l
Our bestseller

Żywotnik Zachodni Smaragd Thuja Occidentalis 1l

  • Kolor igieł: jasno zielony.
  • Wysokość dorosłej rośliny: do 2 - 3m
  • Wysokość sadzonki: 40 - 45cm.
  • Stanowisko: słońce, półcień i cień.
List price5,00 zł
7,50 zł
/
Lowest price in 30 days before discount
You can buy for 30 pts.
Express checkout 1-Click(without registration)
Produkt w magazynie w dużej ilości
Availability:
Produkt w magazynie w dużej ilości
Shipment: roślinę zazwyczaj wysyłamy od kwietnia do końca sezonu (listopad/grudzień).
Safe shopping
After purchase you will receive 0.19 pts.

Żywotnik Zachodni

Smaragd

Thuja Occidentalis


Roślina wieloletnia, drzewo iglaste, o jasno zielonych igłach, gałązki zagęszczone. Pokrój stożkowy, nie wymaga formowania, w zimie nie zmienia koloru igieł.

Kolor- igieł jasno zielony.

Żywotnik zachodni 'Smaragd' (Thuja occidentalis) to piękne drzewo iglaste, które przyciąga uwagę swoim wyjątkowym wyglądem i jasnymi igłami. Jest to roślina wieloletnia o stożkowatym pokroju, która jest ceniona ze względu na swój naturalny piękno i łatwość w uprawie.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech żywotnika zachodniego 'Smaragd' są jego jasnozielone igły. Ta kolorystyka i stożkowy kształt nadaje roślinie niezwykły wygląd i wyróżnia ją spośród innych odmian żywotnika zachodniego. Igły są gęsto rozmieszczone na gałązkach, tworząc zwartą i bujną koronę. Ich jasnozielony kolor utrzymujący się również w zimie, dodaje głębi i tekstury do ogrodu.

Żywotnik zachodni 'Smaragd' ma naturalnie stożkowy pokrój, co oznacza, że nie wymaga formowania. Jego naturalna struktura i regularny wzrost sprawiają, że jest doskonałym wyborem dla ogrodów i terenów zielonych. Może być stosowany jako pojedynczy soliter lub w grupach, tworząc ekrany lub żywopłoty, które zapewniają prywatność i dekoracyjność.

Jedną z zalet tej odmiany żywotnika zachodniego jest fakt, że w przeciwieństwie do niektórych innych iglaków, nie zmienia koloru igieł zimą. Dzięki temu, nawet w okresie zimowym, roślina utrzymuje swój piękny wygląd, dodając struktury i koloru do krajobrazu. Jest to szczególnie wartościowe w okresie, gdy większość innych roślin traci swój zielony ubiór.

W celu utrzymania zdrowia i kondycji żywotnika zachodniego 'Smaragd', zaleca się zapewnienie mu odpowiednich warunków wzrostu. Roślina ta preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, choć może tolerować również nieco większe nasłonecznienie. Gleba powinna być dobrze odcedzana i umiarkowanie żyzna.

Kolor liści/ igieł jesienią
zielony
Kolor liści/ igieł
zielony
Wysokość
3m
Forma dorosłej rośliny
stożkowa
Zastosowanie
jako soliter
wrzosowiska
ogrody japońskie
szpalery
żywopłot
Gleba
żyzna
ogrodowa
wilgotna
Stanowisko
słońce
półcień
cień
Faktura
tak, bez vat. Prowadzimy działalność jako rolnicy ryczałtowi i to płatnicy VAT mogą na zakupione u nas rośliny wystawić NAM fakturę VAT RR
Mrozoodporność
strefa 4 (-28,9 do -34,4)°C
Sadzonka w pojemniku
doniczka 1l [eng]
Gęstość sadzenia
1-2 rośliny na m/kw
Wysyłka
roślinę zazwyczaj wysyłamy od kwietnia do końca sezonu (listopad/grudzień).
Wysokość sadzonki
40-70cm
Zdjęcia
ze strony szkółki Walaszczyk
Wygląd sadzonek
-sklep dokłada starań aby zabezpieczyć sadzonki w transporcie, ale zdarza się uszkodzony liść, złamana pojedyncza gałązka. Zazwyczaj uszkodzenia takie nie mają wpływu na wzrost roślin i nie są powodem do reklamacji. Każdy przypadek jest oceniany indywidua

W okresie zimowym zamówienia nie są wysyłane, zimowe zamówienia realizujemy zgodnie z informacjami, które widnieją w opisie roślin.

Nie dotyczy zamówień z umówionym terminem wysyłki


Do you need help? Do you have any questions?Ask a question and we'll respond promptly, publishing the most interesting questions and answers for others.
Ask a question
If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible. Data is processed in accordance with the privacy policy. By submitting data, you accept privacy policy provisions.
Write your opinion
Your opinion:
5/5
Add your own product photo:
pixel