Tel+ 48 794230440 email: kontakt@rosliny-magda.pl
Obecnie składane zamówienia są wysyłane na bieżąco od poniedziałku do środy, patrz termin dostawy - informacja w koszyku.
W czasie upałów sprzedaż na miejscu tylko do godziny 13
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pielęgnacja zieleni w ogrodzie

2018-02-12
Pielęgnacja zieleni w ogrodzieZieleń jest czymś wyjątkowym, wspaniałym, ponieważ pozytywnie wpływa na nasze ciało, myśli, zdrowie. Chętnie decydujemy się na spędzanie wolnego czasu miedzy przyrodą, na przykład w lesie czy ogrodzie. Oczywiście w naszych ogrodach i działkach musimy jeszcze zadbać o pielęgnację roślin, jak i pozostałych elementów, które się w nich znajdują. W tym momencie potrzebne jest pewne doświadczenie o roślinach, pielęgnacji, a zarazem dostęp do maszyn i urządzeń, narzędzi. Jedynie dzięki temu uda się jak najlepiej i najszybciej zadbać o skuteczną pielęgnację zieleni. Możemy to zrobić sami lub skorzystać z pracowni architektonicznej, dla której pielęgnacja zieleni to coś codziennego. Pasjonują się tym, więc jeśli powierzymy im te zadanie, to mamy gwarancję, że nasz ogród będzie piękny przez cały czas.

Co obejmuje pielęgnacja zieleni i projektowanie ogrodów:

- pielęgnacja roślin od początku do końca
- nadajemy kształt roślinom i zapewniamy dostęp do jak najlepszych materiałów
- dbanie przez cały czas, aby rośliny i kwiaty dobrze rosły
- korzystanie z ekologicznych i biologicznych rozwiązań przy pielęgnacji roślin.

Sprzedaż kwiatów ogrodowych, szkółka znajduje się w miejscowości Nadrybie-Dwór i oferuje:

Zatrwian Limonium
ZAWILEC ANEMONE
Złocień Leucanthemum
Żagwin Aubrieta
Żurawka Heuchera
dzwonek campanula
funkia hosta
goździk dianthus
jeżówka echinacea
lawenda lavandula
liliowiec hemerocallis
miscant miscanthus

Poleca Sklep internetowy ogrodniczy Rosliny-Magda.pl

Projektowanie ogrodów czyli woda w ogrodzie

Projektujemy wiele rzeczy w naszym ogrodzie, ponieważ chcemy uzyskać w nim jak najlepszy efekt. Takie starania prowadzimy już od kilku dni, tygodni bądź miesięcy. Za każdym razem musimy jednak dbać o nowe byliny, krzewy i drzewa, które umieszczamy w naszym ogrodzie. Będzie to możliwe, gdy sami dbamy o wodę, która powinna pojawić się w naszym ogrodzie. Pospolite oczka wodne mogą zainteresować nas w pierwszej kolejności. Ale wtedy dobrze byłoby prześledzić jeszcze inne możliwości aby uzyskać efekt nowoczesnego ogrodu.

Misy z wodą

Coraz więcej nowoczesnych ogrodników decyduje się na zastosowanie specjalnych mis z wodą, które mogą pięknie podkreślać dany ogród, jak i rośliny, które się w nim pojawiają. Do takich mis spływa woda z deszczówki, więc sami nie musimy zajmować się jej uzupełnianiem, oprócz momentów suszy.

Uwzględnijmy fontannę

To kolejny element, nad którym dobrze jest się zastanowić. Dzięki temu nasz ogród nie będzie szablonowy. Okaże się wyjątkowy, kiedy postaramy się o odpowiedni pojemnik na wodę, jak i pompkę podłączoną do prądu. Następnie do dekoracji stosujemy jeszcze takie materiały, jak aluminium, beton, kamień szlachetny, szkło czy betonową donicę. Taka wyjątkowa fontanna na tarasie bądź w ogrodzie to wyjątkowa dekoracja, o którą warto się postarać.

Warto postawić na rośliny, które oferuje nasz sklep- takie jak:

ostróżka Delphinium
Pierwiosnek primula
Rozchodnik Sedum
Rozplenica Pennisetum
Runianka Pachysandra
Sasanka Pulsatilla
Słoneczniczek Helianthus
szałwia salvia
Śmiałek Deschampsia
Tawułka Astilbe
Tiarella Tiarella
TRZCINNIK CALAMAGROSTIS
Trzykrotka Tradescantia
Turzyca Carex
kostrzewa festuca

Dużo radości sprawia nam podejmowanie wielu nowych wyzwań. Przekonujemy się przecież, że projektowanie ogrodu wymaga nie tylko poświęcenia czasu, ale również inspiracji, jak i rozwoju. Staramy jako ogrodnicy nie zatrzymywać w miejscu, lecz zdobywać nowe umiejętności.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 599 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-14
Super sadzonki oraz obsługa - Pani Ania bardzo mi pomogła przy kompletowaniu zamówienia. Dziękuję….
2024-06-21
To już kolejne profesjonalnie zrealizowane zamówienie, jak zwykle nie zawiodłam się. Sadzonki dobrej jakości i w dobrej kondycji, wielkie podziękowania za miły kontakt z klientem! Pozdrawiam serdecznie!
pixel