Tel+ 48 794230440 email: kontakt@rosliny-magda.pl
Obecnie składane zamówienia to w wiekszości przedsprzedaż, paczki wysyłamy w terminie najpóźniejszej rośliny z zamówienia, patrz termin w opisie roślin
29 i 30 kwietnia wysyłamy przesyłki tylko na wyraźną prośbę kupującego w związku z majowymi świętami i ryzykiem utknięcia roślin w magazynach
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Projekt ogrodu przydomowego

2018-02-10
Projekt ogrodu przydomowegoPrzygotowując wyjątkowy ogród przydomowy musimy zadbać o jego profesjonalny projekt. Nie ma wtedy tak naprawdę znaczenia, jak duży bądź jak mały jest to ogród i gdzie jest zlokalizowany. Poprzez odpowiednie techniki można postarać się o optyczne powiększenie ogrodu. Jak więc wygląda projektowanie nowoczesnych ogrodów przydomowych? Możliwe, że przydadzą się nam byliny wieloletnie.

1. Drewniane podesty

Bardzo ciekawie w każdym ogrodzie prezentuje się drewno, na przykład w postaci podestów. Dodatkowe uzupełnienie pełnią bambusy, ozdobne trawy i krzewy. Natomiast wieczorem pomocne okaże się energooszczędne oświetlenie, które podkreśli jego wyjątkowy klimat i pewne rośliny ogrodowe. Przebywanie w takim ogrodzie będzie stanowiło dla nas czystą przyjemność.

2. Blisko natury

W ogrodzie warto jest zadbać o uprawę odpowiednich roślin, pośród których będzie o wiele łatwiej się zrelaksować i wypocząć. Pomocna w tym kierunku okazuje się nowoczesna architektura, pozwalająca skorzystać z różnorodnych odmian roślin, które nadają się do uprawy w ciekawych donicach, skrzyniach bądź na niewielkich powierzchniach w gruncie.

3. Wyeliminowanie błędów

Projekt ogrodu małego to wyzwanie, ponieważ w nim wszelkie niedociągnięcia są od razu widoczne. Dlatego należy rezygnować z nieharmonijnych zestawień elementów, braku kompozycji, nadmiaru przedmiotów. Decydując się na drzewa do małego ogrodu przydomowego dobrze jest postawić na zimozielony gatunek. Gdyby interesowały nas gatunki sezonowe, to dobrze jest postawić na te z liśćmi przebarwiającymi się w okresie jesieni.

Warto po takich ustaleniach przejść do oferty, którą posiada nasz sklep internetowy ogrodniczy, czyli Rosliny-Magda.pl i tam zaopatrzyć się w cenne byliny, rośliny ogrodowe, drzewa i krzewy, projekty ogrodów i wiele więcej.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 545 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-06
Zgodnie z zamówieniem, ładne i mocne rośliny łącznie z gratisem
2023-10-28
Dziękuję bardzo za piękne roślinki. Są świetnie ukorzenione, co pozwala mi mieć nadzieję, że w przyszłym roku, jak wrócę do ogrodu w kwietniu/maju będą mnie cieszyć pięknymi kwiatami.
pixel