Tel+ 48 794230440 email: kontakt@rosliny-magda.pl
Obecnie składane zamówienia to czasami jeszcze przedsprzedaż, paczki wysyłamy w terminie najpóźniejszej rośliny z zamówienia, patrz termin w opisie roślin
Obecnie składane zamówienia zostaną wysłane po 3 czerwca, w związku ze świętem Bożego Ciała i ryzykiem utknięcia roślin w magazynach
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szklarnia i rośliny oraz kwiaty na balkonie

2018-03-15
Szklarnia i rośliny oraz kwiaty na balkonieZbudowanie szklarni, to nie jest aż taki wielki problem, tylko co z nią potem można zrobić. Jakie rośliny powinny rosnąć obok siebie, a jakich lepiej razem nie sadzić. Niektóre z nich mogą wymagać większej wilgoci, a inne wolą zdecydowanie więcej suchego powietrza.

Jak proste projekty ogrodów?

Nie jest łatwe, takie projektowanie nowoczesnych ogrodów. No chyba że ma ktoś dość dużą żyłkę zacięcia, a jednocześnie odpowiednią wiedzę, dotyczącą rożnego rodzaju kombinacji roślin, które ze sobą pasują, a także o tym, które z nich nie powinny nigdy razem, obok siebie rosnąć. W szklarni jest dość ciepło, można by powiedzieć, że nawet gorąco, a temperatury latem, mogą sięgać nawet około pięćdziesięciu stopni, dlatego trzeba bardzo uważać i w takie gorące dni, lepiej tam nie przebywać, no chyba że po zmroku, kiedy robi się już nieco zimniej.

Projekt ogrodu w szklarni - oświetlenie

Wtedy przydać się mogą lampy, albo jakiś mocniejszy halogen, oświetlający wnętrze szklarni, może go nawet uwzględnić wstępne projektowanie ogrodów tego rodzaju. Także takie solarowe oświetlenie może być w niej przydatne, a dodatkowo pozwala trochę zaoszczędzić. Balkony mogą różnić się między sobą wielkością, a na ich powierzchni, chociażby małej, można także umieścić ogród. Także na ten cel można stworzyć indywidualny projekt ogrodu, zwłaszcza jeśli balkon jest dość spory, a ma się na nim znaleźć wiele gatunków roślin.

Najlepsze projekty ogrodu na balkonie

Praktycznym rozwiązaniem może się okazać ustawienie piętrowych stopni na doniczki, takie podłużne, aby możliwe było zasadzenie w nich warzyw przydatnych do dekorowania sałatek, albo dodawania do zup. Kwiaty w doniczkach, także mogą być dość przydatne na balkonie, gdyż z daleka wygląda to dość ładnie, a projektowanie nowoczesnych ogrodów powinno uwzględniać także i estetyczne walory całego, związanego z tym zamieszania. Na balkonie dobrze jest ustawić sobie także stolik i krzesła, jeśli wystarcza na nim miejsca.

Dlaczego zainwestować w projekt ogrodu na balkonie?

Można tam miło spędzać czas, a także napawać się widokiem własnego bądź co bądź ogrodu, aby pobyć trochę na świeżym powietrzu, a nawet wypić w dobrym towarzystwie kawę, czy zjeść mały posiłek. Niektórzy lubią jeść na balkonie śniadania, a inni zdecydowania wolą, urządzać na nich romantyczne kolacje.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 561 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-25
Jak zawsze bardzo profesjonalna obsługa. Świetnie zapakowane sadzonki. Wszystkie dotarły bez uszczerbku.
2024-05-24
Bardzo dobrze zapakowane zamówienie. Szybką dostaw0a w uzgodnionym terminie. Świetnie ukorzenione rośliny,bardzo zdrowe i ładne. Polecam.
pixel