Funkia Touch of Class Hosta 2l
Funkia Touch of Class Hosta 2l
- Kwiaty kolor: lawendowy.
- Kwitnienie: VII.
- Wysokość dorosłej rośliny: 30 cm.
- Stanowisko: półcień i cień.
W cienistych i półcienistych miejscach ogrodu sadzi się funkie o umiarkowanej wielkości kępy, przeznaczone do nasadzeń w pierwszym planie rabaty lub w mniejszych grupach.
Funkia Touch of Class (Hosta) to bylina niewysoka, tworząca zwarte kępy liści. Roślina rośnie równomiernie i zachowuje stabilną formę.
Liście są zielone, z jaśniejszymi przebarwieniami widocznymi na powierzchni blaszki. Ulistnienie tworzy spójną masę w obrębie kępy.
Roślina dorasta do około 30 cm wysokości. W miesiącu VII pojawiają się lawendowe kwiaty, osadzone na pędach wyrastających ponad liście.
Odmiana ta nadaje się do sadzenia na rabatach cienistych oraz w niewielkich grupach, tam gdzie przewidziane są byliny o ograniczonej wysokości.
Marka
Podmiot odpowiedzialny za ten produkt na terenie UE
Ryszard WójcickiWięcej
ProducentRyszard WójcickiAdres:
Nadrybie Dwór 13Kod pocztowy: 21-013Miasto: PuchaczówKraj: PolskaAdres email: kontakt@rosliny-magda.pl
Podmiot odpowiedzialnyRyszard WójcickiAdres:
Nadrybie Dwór 13Kod pocztowy: 21-013Miasto: PuchaczówKraj: PolskaAdres email: kontakt@rosliny-magda.pl
Seria
Kwitnienie
VII
Kolor liści/ igieł
niebieskozielony
żółtozielone
Kolor kwiatu/owocu
lawendowy
Wysokość
do 30cm
Forma dorosłej rośliny
krzaczasta
Szerokość
do 50cm
Forma kwiatu
pojedyncza
Zastosowanie
rabaty
grupa roślin
pojemniki
zadarnianie
Gleba
ogrodowa
wilgotna
Stanowisko
półcień
cień
Sadzonka w pojemniku
doniczka 1,5
Mrozoodporność
strefa 3 (-40 do – 34,5)°C
Obecnie składane zamówienia do przedsprzedaż, wysyłka wiosną termin patrz w koszyku.
Gwarancja producenta rosliny-magda.pl
Gwarancja producenta rosliny-magda.pl
Zapytaj o produkt
Napisz swoją opinię

