Aster krzaczasty Anneke Aster dumosus 9
- Kwiaty kolor: jasnoróżowy.
- Wysokość dorosłej rośliny: 25 - 30 cm.
- Kwitnienie: IX - XI.
- Stanowisko: słoneczne.
Ta odmiana wyróżnia się bardzo późnym terminem kwitnienia i dobrze sprawdza się w rabatach, które mają pozostać atrakcyjne aż do jesieni. Wnosi jasnoróżowy akcent w czasie, gdy wiele bylin już kończy sezon. Jest dobrym wyborem do nasadzeń, które mają domykać ogród kolorystycznie przed zimą.
Aster krzaczasty Anneke (Aster dumosus) to niska bylina o zwartym, krzaczastym pokroju, tworząca gęste, regularne kępy. Dorasta do około 25–30 cm wysokości i zachowuje niewielkie rozmiary przez cały sezon. Roślina dobrze utrzymuje formę i nie ma tendencji do wykładania się.
Kwiaty są jasnoróżowe i mają półpełną budowę, z wyraźnie zaznaczoną formą koszyczka. Pojawiają się licznie i równomiernie w obrębie całej kępy, dzięki czemu roślina wygląda lekko, ale obficie. Kolor jest delikatny, świeży i dobrze widoczny na tle zielonych liści.
Kwitnienie rozpoczyna się we wrześniu i trwa aż do listopada. Roślina zakwita stopniowo, utrzymując efekt dekoracyjny przez wiele tygodni. Jest to jedna z odmian, które najdłużej pozostają kolorowe na jesiennej rabacie.
Ulistnienie jest gęste i zwarte, dobrze wypełnia całą kępę od nasady. Liście tworzą spokojne tło dla jasnoróżowych kwiatów i pomagają utrzymać regularną sylwetkę rośliny. Nawet pod koniec sezonu zieleń pozostaje estetyczna i nie sprawia wrażenia zaniedbanej.
Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, gdzie kwitnie najobficiej i zachowuje zwarty pokrój. Preferuje gleby przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne, w których rośnie stabilnie przez wiele lat. Dobrze sprawdza się na przodzie rabat, w obwódkach oraz w nasadzeniach grupowych.
Rośliny dostępne w regularnej sprzedaży wysyłamy już na bieżąco.
Produkty z kategorii "Przedsprzedaż" wysyłane są w terminie podanym przy danej roślinie.
W przypadku zamówienia łączonego obowiązuje termin wysyłki najpóźniejszej rośliny z całego zamówienia - patrz data w koszyku.








